Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
Przedmiotem zamówienia jest budowa hali sportowej wraz z łącznikiem.
Budynek podzielono na strefy funkcjonalne:
halę sportową, strefę zaplecza dla uczniów i nauczycieli oraz zawodników, strefę trybun i zaplecza dla widzów na czas zawodów sportowych. Powierzchnia użytkowa to 2714,24 m2, powierzchnia zabudowy 2332,11 m2, kubatura 20420,00 m3.
Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Zaprojektowany budynek jest w części dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, na planie nieregularnego wieloboku, kryty dachem płaskim i połączony komunikacyjnie z istniejącym budynkiem szkoły, wejścia bezpośrednio z poziomu terenu.
Charakterystyczne parametry techniczne budynku:
Powierzchnia zabudowy: 2 332,11 m2
Powierzchnia użytkowa: 2 714,24 m2
Kubatura: 20 420,00 m3
Max. długość budynku: 73,14 m
Max. szerokość budynku: 46,77 m
Ilość kondygnacji: 2
Wysokość budynku: 10,72 m
Widownia – 250 miejsc na trybunach.
Budynek podzielono na strefy funkcjonalne:
• halę sportową
• Strefę zaplecza dla uczniów i nauczycieli (oraz zawodników na czas zawodów sportowych)
• Strefę trybun i zaplecza dla widzów (na czas zawodów sportowych itp.)
Hala sportowa
Bryłę główną hali zlokalizowano w części północno-zachodniej z doświetleniem światłem naturalnym od strony północnej dla większego komfortu użytkowników. Projektuje się halę sportową zawierającą podstawowe pełnowymiarowe (w skali rozgrywek krajowych) boiska do gry w piłkę ręczną (lub piłkę nożną halową), koszykówkę oraz siatkówkę. Przewidziano możliwość podziału hali (za pomocą kotar/piłkochwytów sterowanych automatycznie na pilota) na 3 części dla lepszej organizacji zajęć z wychowania fizycznego dla uczniów CKU w Gronowie.W bezpośrednim sąsiedztwie hali (pod trybuną) zlokalizowano magazyn na sprzęt sportowy. Projektuje się również komunikację z płyty boiska na trybunę. Z pomieszczenia hali prowadzą dwa wyjścia ewakuacyjne bezpośrednio na zewnątrz budynku.
Strefa zaplecza dla uczniów i nauczycieli
Główne wejście dla uczniów i nauczycieli (podstawowych użytkowników obiektu) zlokalizowano w części północnej na elewacji frontowej, od strony parkingu i drogi krajowej nr 15. Poprzez łącznik z istniejącym budynkiem szkoły, korytarz wschodni, przy którym zlokalizowano siłownię oraz salę fitness, uczniowie przechodzą do zaplecza hali sportowej, w którym na poziomie parteru (częściowo pod trybuną) zlokalizowano przebieralnie wraz z węzłami sanitarnymi (oddzielne dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych) i toalety ogólnodostępne.
W bliskim sąsiedztwie (dla wygodnego nadzoru nad uczniami) projektuje się pokój wraz z węzłem sanitarnym dla nauczycieli wychowania fizycznego.Bezpośrednio z zaplecza dla uczniów i nauczycieli można przejść na wyniesioną na poziom I piętra trybunę, bez konieczności wchodzenia do strefy widzów.
Strefę uzupełniają pomieszczenia techniczne zlokalizowane w południowej części budynku.
Strefa zaplecza dla widzów
Główne wejście dla widzów (okazjonalnych użytkowników obiektu) zlokalizowano po stronie zachodniej, od drogi wewnętrznej i parkingów pomocniczych.
W parterze, do dyspozycji widzów zaprojektowano hol wejściowy, szatnię okryć wierzchnich oraz toalety ogólnodostępne (damską, męską i dla osób niepełnosprawnych). Na poziom trybuny prowadzi klatka schodowa. Na I piętrze zaprojektowano trybunę wraz z powierzchnią komunikacji oraz dodatkowymi toaletami ogólnodostępnymi (dla kobiet i mężczyzn). Dla celów ewakuacyjnych, po stronie południowo-wschodniej zaprojektowano drugą, zamkniętą klatkę schodową z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz budynku. Strefę uzupełniają pomieszczenia techniczne i magazynowe zlokalizowane w południowej części budynku oraz pomieszczenia pomocnicze służące do utrzymania czystości w budynku, zlokalizowane przy toaletach ogólnodostępnych dla widzów na obu kondygnacjach.
Budynek będzie wyposażony w następujące instalacje:
- elektryczne i teletechniczne,
- wodno-kanalizacyjne,
- grzewcze,
- wentylacje mechaniczną.
Budynek będzie zaopatrywany w wodę z sieci wodociągowej, odprowadzenie ścieków do sieci kanalizacyjnej, wody opadowe odprowadzone będą do kanalizacji deszczowej.
Budynek ma być ogrzewany poprzez napowietrzne pompy ciepła.
Projektuje się wykonanie nowych parkingów, chodników, miejsc postojowych wraz z niezbędnymi rozbiórkami i przebudową wewnętrznego układu komunikacyjnego oraz istniejących sieci podziemnych. Wykonanie terenów zielonych.
Szczegółowy zakres planowanej inwestycji przedstawia wielobranżowy projekt techniczny tj. projekt zagospodarowania terenu, projekt branży drogowej, projekt branży architektonicznej, projekt branży konstrukcyjnej, projekt branży sanitarnej (wod-kan, c.o., wentylacja), projekt sieci zewnętrznych, projekt branży elektrycznej i teletechnicznej.