progress_icon

Data założenia postępowania: 2023-04-25

Powiat Toruński

Ul. Towarowa 4-6

87-100 Toruń

NIP: 9562086885

Osoba kontaktowa:

Klaudia Ośkiewicz

tel:

e-mail: k.oskiewicz@powiattorunski.pl

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę instalacji elektrycznej niskoprądowej (system przyzywowo-alarmowy) w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce wraz z remontem pomieszczeń higienicznosanitarnych i balkonów

POSTĘPOWANIE NR Z82/23835

Tryb postępowania: Analiza rynku

Znak sprawy: ZP.272.2.5.2023

Przedmiot zamówienia:

Zapytanie ofertowe w trybie analizy rynku Nr ZP.272.2.5.2023

Powiat Toruński reprezentowany przez Zarząd Powiatu
z siedzibą w Toruniu ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń
zaprasza
do złożenia oferty na wykonanie zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę instalacji elektrycznej niskoprądowej (system przyzywowo-alarmowy) w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce wraz z remontem pomieszczeń sanitarnohigienicznych i balkonów

I. Informacje o zamówieniu:
Rodzaj zamówienia: usługa
Opis przedmiotu zamówienia:
Usługa polegająca na wykonaniu projektu budowlanego i wykonawczego, kosztorysu inwestorskiego oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dla zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę instalacji elektrycznej niskoprądowej (system przyzywowo-alarmowy) w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce wraz z remontem pomieszczeń sanitarnohigienicznych i balkonów” wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę bądź zgłoszenia oraz pełnienia nadzoru autorskiego nad późniejszą realizacją robót budowlanych w zakresie wyjaśnień i aktualizacji rozwiązań projektowych.

Kod CPV:
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Parametry techniczne budynku:
a) powierzchnia zabudowy:
– budynek A: 527,06 m2,
– budynek B: 221,04 m2,
– budynek C: 558,61 m2,
– łącznik AB: 28,25 m2,
– łącznik BC: 29,12 m2,

b) powierzchnia użytkowa:
– budynek A: 1353,05 m2,
– budynek B: 664,15 m2,
– budynek C: 1842,93 m2,
– łącznik AB: 69,80 m2,
– łącznik BC: 78,64 m2,

c) kubatura:
– budynek A: 6032,0 m3,
– budynek B: 3224,0 m3,
– budynek C: 7534,5 m3,
– łącznik AB: 325 m3,
– łącznik BC: 315,2 m3,

I. Zakres prac projektowych:
1) Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego „Przebudowa instalacji elektrycznej niskoprądowej (system przyzywowo-alarmowy) w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce wraz z remontem pomieszczeń higienicznosanitarnych i balkonów”, dz. nr 125/19, 125/20, 125/28, 125/30, 125/32, 125/33, 125/34, 125/43, 125/47, 125/49, obręb 5, gmina Wielka Nieszawka, ul. Toruńska 18, 87-165 Wielka Nieszawka.

II. Opracowanie powinno obejmować w szczególności:
a) dokumentację projektową projektu budowlanego i wykonawczego opracowanego zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454), stanowiącą podstawę do wydania decyzji pozwolenia na budowę bądź zgłoszenia właściwemu organowi projektowanych robót budowlanych wraz ze wszelkimi wymaganymi uzgodnieniami i ekspertyzami, uwzględniającą:
- inwentaryzację do celów projektowych;
- projekt architektoniczno-budowlany remontu pomieszczeń higienicznosanitarnych i balkonów wraz ze wskazaniem napraw zejść do pomieszczeń piwnicznych i zjazdów.
- projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej wewnętrznej remontowanych pomieszczeń;
- projekt c.o. remontowanych pomieszczeń;
- projekt instalacji niskoprądowej (system przyzywowo-alarmowy);
- projekt instalacji elektrycznej remontowanych pomieszczeń;
- informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;

b) specyfikacje techniczne ogólne i szczegółowe wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454), uwzględniające nazwy i kody: grup, klas oraz kategorii robót określonych w rozporządzeniu (WE) nr 213/2008 z dnia 28 listopada 2007 r. w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień;

c) kosztorys inwestorski sporządzony na podstawie wykonanych przedmiarów robót, spełniające wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458).

Ponadto:
1. Wykonawca zobowiązany jest przed przystąpieniem do prac projektowych do uzgodnienia z Zamawiającym zakresu robót ujętych w opracowaniu. Wykonawca zobowiązany jest konsultować z Zamawiającym projekty w toku przygotowywania. Dokumentacja projektowa na każdym etapie (projekt budowlany i wykonawczy) wykonawstwa musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego, oraz uzyskać pisemne potwierdzenie zgodności z zakresem zamówienia i kompletności dokumentacji. Dokumentacja przed złożeniem do pozwolenia na budowę musi posiadać komplet uzgodnień przewidzianych ustawowo. Wykonawca otrzyma niezbędne pełnomocnictwa do reprezentowania Zamawiającego przed właściwymi organami administracji państwowej i terenowej w celu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

2. Wykonawca zamówienia będzie zobligowany uzyskać wszelkie decyzje i uzgodnienia, składać niezbędne wnioski w imieniu zamawiającego oraz pozyskać inne dokumenty i wykonać wszelkie inne czynności niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.

3. Wykonawca uwzględni konieczność przeprojektowania zewnętrznych instalacji/sieci których stan techniczny nie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie budynku.

4. W gestii Wykonawcy będzie pozyskanie mapy dla celów projektowych.

5. Wykonawca zobowiązany będzie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane realizowane na podstawie dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem niniejszego postępowania, poprzez niezwłoczne udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na pytania wykonawców robót budowlanych.

6. Wykonawca na wniosek Zamawiającego dokona aktualizacji kosztorysu inwestorskiego, zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych.

7. Wykonawca, w trakcie realizacji zamówienia będzie dokonywał na bieżąco ustaleń i uzgodnień z Zamawiającym, co do przyjętych rozwiązań.

8. Podczas realizacji inwestycji Wykonawca będzie zobligowany pełnić nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych w zakresie stwierdzania w toku wykonywanych robót budowlanych zgodności realizacji z dokumentacją, uzgadniania możliwości wprowadzanie innych rozwiązań w stosunku do przewidzianych w dokumentacji, a zgłoszonych przez kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego.

9. Wszystkie błędy ujawnione w opisie przedmiotu zamówienia lub innych częściach niniejszej specyfikacji, wykonawca winien niezwłocznie zgłosić zamawiającemu.

10. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych. W dokumentacji projektowej nie należy wskazywać znaków towarowych, patentów lub źródeł pochodzenia. W przypadku, gdy Wykonawca sporządzając dokumentację będzie powoływał się na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i urządzeń oraz na normy, wówczas jest obowiązany wskazać w dokumentacji, że dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym.

11. Opracowanie Wykonawca złoży Zamawiającemu w formie papierowej (projekt budowlany i wykonawczy w 5 egzemplarzach, kosztorys inwestorski; specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w 2 egzemplarzach) oraz w formie elektronicznej (modyfikowalnej – XML, ATH, DOC, DWG, DXF i niemodyfikowalnej – PDF).

12. W przypadku niedotrzymania przez Wykonawcę terminu wykonania zamówienia z przyczyn nieleżących po stronie Zamawiającego, Zamawiający ma prawo obciążyć Wykonawcę karami umownymi za nieterminowe wykonanie przedmiotu umowy, w wysokości 0,2% wartości wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia.

13. Warunkiem złożenia oferty jest przeprowadzenie wizji lokalnej budynku Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce, w celu zapoznania się ze stanem faktycznym. Termin wizji lokalnej: 11.05.2023 r. godzina 10:00 lub 12.05.2023 r. godzina 10:00.

UWAGA! Zamawiający uzna zamówienie za zrealizowane w całości i należycie wykonane w momencie przekazania przez Wykonawcę całej dokumentacji przewidzianej niniejszą specyfikacją oraz otrzymania z właściwego organu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia.

II. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu oceny ich spełnienia:

1. O udzielenie zamówienia może się ubiegać Wykonawca, który spełnia poniżej określone warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
Minimalny poziom zdolności:
Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować minimum po jednej osobie (wyznaczonej imiennie do realizacji zamówienia) na każde z wymienionych poniżej stanowisk:

a) projektant branży architektonicznej

Wymagane kwalifikacje: uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej,

b) projektant branży konstrukcyjno – budowlanej
Wymagane kwalifikacje: uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej,

c) projektant branży sanitarnej
Wymagane kwalifikacje: uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do projektowania bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,

d) projektant branży elektrycznej
Wymagane kwalifikacje: uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

2. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który przedstawi opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

3. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w sposób należyty wykonaniem co najmniej jednej usługi polegającej na zrealizowaniu projektu obiektu użyteczności publicznej lub zamieszkania zbiorowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1000 m2 zrealizowanego dla podmiotu prawa publicznego.

Ocena spełnienia warunków na zasadzie spełnia/nie spełnia.

III. Kryteria oceny ofert:
a) cena oferty
b) doświadczenie osoby skierowanej do realizowania zamówienia

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:

Kryteria:
cena oferty - 60 %
doświadczenie osoby skierowanej do realizowania zamówienia
– 40%

P = C + D

gdzie:
P – liczba punktów przyznanych badanej ofercie
C – liczba punktów przyznanych badanej ofercie za kryterium – cena oferty
D– liczba punktów przyznanych badanej ofercie za kryterium – doświadczenie osoby skierowanej do realizowania zamówienia

IV. Opis sposobu przyznania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny ofert:
W kryterium cena oferty
: Cena oferty (C) – oferta z najniższą łączną ceną brutto otrzyma max. liczbę 100 pkt. x waga kryterium (60%). Oferty następne będą oceniane na zasadzie proporcji w stosunku do oferty najtańszej, wg wzoru:

C= (Cmin / Cb) x 100 x 60%

gdzie:
C – łączna ilość punktów przyznana ofercie za kryterium „cena oferty”
C min – najniższa cena spośród badanych ofert
C b – cena badanej oferty
100 – współczynnik stały
60% - waga procentowa kryterium
Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do 2 miejsc po przecinku.

W kryterium doświadczenie osoby skierowanej do realizowania zamówienia (D) - 40%.
Zamawiający oceniać będzie doświadczenie głównego projektanta architekta/architektki posiadającego doświadczenie przy projektowaniu obiektów użyteczności publicznej lub zamieszkania zbiorowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1000 m2 zrealizowanych dla podmiotu prawa publicznego.
Wykonawca może wskazać tylko jedną osobę jako głównego projektanta architekta/architektki posiadającego doświadczenie.

Oferta otrzyma ilość punktów w zależności od liczby przedstawionych realizacji:
1 realizacja – 0 pkt,
2 realizacje – 20 pkt,
3 realizacje i więcej – 40 pkt.

Minimalna liczba realizacji wymagana przez Zamawiającego wynosi 1.
Deklarowaną liczbę realizacji należy wskazać w formularzu oferty.

V. Termin realizacji zamówienia ze wskazaniem terminów odbiorów/dostaw:
3 miesiące od daty podpisania umowy.

VII. Dokumenty, których dostarczenia wymaga zamawiający:
1. formularz oferty,
2. wykaz osób zaangażowanych w wykonywanie zamówienia wraz z dokładnym opisem wykształcenia i doświadczenia zawodowego,
3. kserokopia uprawnień zawodowych,
4. dokumenty potwierdzające, że Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w sposób należyty wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na zrealizowaniu projektu obiektu użyteczności publicznej lub zamieszkania zbiorowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1000 m2 zrealizowanego dla podmiotu prawa publicznego (referencje),
5. opłacona polisa lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia,
6. oświadczenie o przeprowadzeniu wizji lokalnej,
7. wykaz wykonanych realizacji.

VIII. Termin składania ofert: 16.05.2023 r. do godz. 10:00.

IX. Miejsce składania ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. 2018, poz. 2188 z późn. zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca na adres 87-100 Toruń ul. Towarowa 4-6, biuro podawcze albo - ofertę sporządza się w postaci elektronicznej, opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym i składa za pośrednictwem platformy przetargowej, pod adresem:https://powiattorunski.logintrade.net/rejestracja/przetargi.html. Wybór sposobu złożenia oferty należy do wykonawcy. Nie dopuszcza się złożenia przez jednego wykonawcę oferty w formie papierowej i elektronicznej – należy wybrać jeden z możliwych sposobów.

X. Osoba odpowiedzialna za udzielanie informacji:
Paula Klugiewicz, przetargi@powiattorunski.pl
Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia publicznego z wykonawcą, który złożył ofertę najkorzystniejszą.

XI. Postępowanie o udzielenie zamówienia zostaje unieważnione, w przypadku gdy:
a) cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia, chyba że istnieje możliwość zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty,
b) nie złożono żadnej ważnej oferty,
c) postępowanie stało się w międzyczasie bezprzedmiotowe, gdyż jego rozstrzygnięcie i zawarcie umowy nie leży już w interesie publicznym,
d) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

XII. Ofertę należy złożyć:
- w jednej zamkniętej kopercie, opisanej jako, „Oferta na zamówienie realizowane w trybie analizy rynku na zadanie pn. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę instalacji elektrycznej niskoprądowej (system przyzywowo-alarmowy) w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce wraz z remontem pomieszczeń higienicznosanitarnych i balkonów”. Ponadto należy wpisać nazwę (firmę) wykonawcy i adres jego siedziby.

W załączeniu:
1. formularz oferty
2. wykaz osób
3. wzór umowy
4. oświadczenie o przeprowadzeniu wizji lokalnej
5. wykaz zrealizowanych projektów


Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Nazwa pozycji CPV/Indeks 1 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 60%
2. Doświadczenie 40%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba
  3. Koszt transportu: po stronie wykonawcy

Pytania do postępowania "Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę instalacji elektrycznej niskoprądowej (system przyzywowo-alarmowy) w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce wraz z remontem pomieszczeń higienicznosanitarnych i balkonów"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...